Ain Sukhna

Ain Sukhna je lázeňské město v Egyptě, ležící na západním pobřeží Rudého moře v Suezském zálivu. Nachází se zhruba 120 kilometrů na východ od hlavního města Egypta Káhiry.

Samotný název města pochází z arabského slova, které odkazuje na „horké prameny“ anebo spíše „horké lázně“.  Nachází se zde totiž skutečné horké sírové prameny.

V roce 2000 byla dostavěna cesta KáhiraAin Sukhna, která umožňuje zdolat vzdálenost přibližně za hodinu cesty. Toto lázeňské město se tak stalo vyhlášenou atrakcí pro turisty, kteří zde chtějí strávit den či dva v rámci svého pobytu. Místní lázně jsou opravdu vyhlášené. Někteří lidé tvrdí, že jsou to nejlepší lázně v oblastí Rudého moře vůbec.

Tato oblast je spíše nově objevenou turistickou oblastí. Objevují v ní zalíbení zvláště evropané. Koncem minulého století zde odpočívali spíše egypťané. Vyšší a střední třída zde má své letní sídla, či chaty. Začátkem tohoto století se sem však začali i díky vylepšené infrastruktuře hrnout zahraniční turisté. Přibylo tak hotelů a různých dalších zařízení.

Krom horkých pramenů jsou oblíbené i místní pláže, které jsou údajně čistší a méně vytížené než u velkých měst na pobřeží. Ostatně se stavbou hotelových komplexů se začalo relativně nedávno. V podstatě jsou tu jen dva velké  Ain SoukhnaStella di Mare. Mimo ně je však možné ubytovat se v různých privátech a soukromých menších hotelech.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Egypt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *