Spring Temple Buddha

Spring Temple Buddha (Buddha chrámu pramene) je největší sochou na světě. 128 metrů má samotná socha. 20 metrů lotos na kterém stojí. Pokud vezmeme v úvahu i samotný podstavec, tedy spíše chrám, přidáme dalších 25 metrů. Ale to není ještě vše. V roce 2008 se upravilo i okolí kolem chrámu. Dalo by se tak říct, že samotný chrám stojí na dvou dalších podstavcích. Celkem se dostaneme až na neuvěřitelných 208 metrů.

Náklady na postavení samotné sochy se odhadují na 18 milionů dolarů. Celkový projekt stál 55 milionů dolarů. Hmotnost sochy je 1000 tun. Na sochu bylo použito 1100 bronzových platů.

Impulzem pro stavbu sochy bylo zničení sousoší Buddhové z Bamjánu v Afghánistánu roku 2001. Čína byla soustavným ničením soch Buddhy znepokojena a tak se rozhodla postavit největší sochu Buddhy na světě. Budhizmus je v Číně poměrně oblíbené náboženství.

Jméno je odvozeno od nedalekých Tianrui horkých pramenů, které vytékají ze země. Mají teplotu až 60 stupňů Celsia.

K samotné soše vedou dvě schodiště. Každé má přesně 365 schodů, které reprezentují dny v roce.

Poblíž chrámu se nachází Bell Tower, kde se nachází největší funkční zvon na světě Bell of Good Luck (nevím jak to správně přeložit). Je vyroben z bronzu a váží 116 tun.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Čína se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *