Pevnost Arad

Pevnost Arad se nachází v Bahrajnu ve stejnojmenném městě. Je postavena ve stylu typického pro islámské pevnosti z patnáctého století. Pevnost byla velice dobře strategicky umístěná a kontrolovala nedaleké mělké vody.

Pevnost je vlastně dokonalý čtverec. Její rohy přechází ve věže. Na každé z nich je dostatek prostoru pro lučištníky. Před pevností je vodní příkop, který měl vyčerpat případné útočníky.

Pevnost Arad je v současné době velkou turistickou atrakcí. Byla opravena a restaurována s velikou opatrností. Všechny použité materiály a techniky jsou podle dobových zvyklostí. Základem přitom jsou mořské kameny, vápno, písek a kmeny palem. Nebyl použit žádný cement anebo jiný materiál, který by ulehčil v moderní době restaurátorům práci.Hlavní restaurátorské práce proběhly v roce 1980.

Pevnost Arad sehrála svou důležitou roli při okupaci Portugalci v 16. století. Byla už od začátku navržena jako obranná budova, která musí odolat silnému náporu.  Její úkolem bylo hlavně chránit přístup k Muharraqeskému ostrovu.

Samotná historie pevnosti je poměrně záhadou. Nedochovaly se totiž téměř žádné písemnosti. Neustále tak probíhají archeologické průzkumy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bahrajn se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *