Bab Al Bahrain

Bab Al Bahrain, známá též jako Brána Bahrajnu, což je vlastně i doslovný překlad. Najdete jí v Customs Square. Je vchodem do Manama Souq – starý souk (trh) hlavního města Bahrajnu Manama.

Za tímto překrásným architektonickým dílem stojí sir Charles Belgrave. Bab Al Bahrain bylo dokončeno v roce 1945. Tato nádherná památka byla znovu renovována v roce 1986. V současnosti najdeme v přízemí kancelář pro turisty a obchody se zbožím ruční výroby. Místní často označují Bab Al Bahrain jako vstup do Manamanských Souk. Popravdě, které tržiště se může pochlubit takto krásným vstupem.

Na ulici Government Avenue, který vede přes Bab Al Bahrain se nachází velké množství bank a finančních institucí. Mimochodem jméno Government Avenue (avenue vlády) není vybráno jen tak náhodou. Na této ulici se opravdu nachází spousta vládních institucí a to včetně samotného úřadu vlády. Dále zde najdeme The Gold City (zlaté město) je to obchodní centrum, kde se dají koupit různé zlaté ornamenty, doplňky, vlastně prakticky cokoliv ze zlata. V tomto komplexu má také sídlo indická společnost Alukkas. Což je nejen v Asii velmi známá značka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bahrajn se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *