Manama Souq

Manama Souq je největší tržiště v Bahrajnu. Slovo souq (česky souk) označuje tržiště. Vstup do Manama Souq vede přes Bab Al Bahrain. Jak by se na první pohled zdálo nejsou to jen klasická tržnice. Nachází se tu doslova bezpočet různých obchodu. Včetně těch kamenných.

Toto místo je neuvěřitelně rušné. Není to jen atrakce pro turisty. I když je pravda, že právě ti sem velice často směřují. Mezi hlavní komodity patří jednoznačně různé druhy koření, tkaniny, místní oblečení, ruční výrobky, suvenýry, sušené ovoce, ořechy, no popravdě se tady dá koupit prakticky cokoliv si jen dokážete představit. Prostě obrovská tržnice, kde doslova cítíte, že jste v pohádce tisíc a jedna noc. Neprodává se tu jen zboží z Bahrajnu. Najdeme zde i zboží a obchodníky z Indie, Pákistánu, Bangladéše, Egypta a dalšími sousedními zeměmi z Perského zálivu. Místní tržiště má velmi dlouhou tradici.

Jedná zdejší část se nazývá Gold souk (zlatý souk/tržiště). Místní zlato vyniká vysokou ryzostí. Obchoduje se zvláště s 18ti a 21 karátovým zlatem. Místní prostě nepovažují 10 a 14 karátové zlato za zlato.

Další zajímavosti jsou bahrajnské perly. Jsou světově známé a uznávané, protože jsou čistě a vždy přírodního původu.

Celé tržiště je rozděleno do několika částí

  1. Fareeq al-Fadhel
  2. Fareeq el-Hammam
  3. Fareeq el-Hatab
  4. Fareeq el-Makharqa
  5. Fareej al Mushbir

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bahrajn se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *