Qal’at al-Bahrain

Qal’at al-Bahrain je také známá jako Bahrajnská pevnost, Pevnost Bahrajnu, ale lze jí najít i pod označením Portugalská pevnost. Popravdě řečeno je to spíše archeologické naleziště plné mnoha překvapení a neuvěřitelných objevu. Výzkumné práce se tu provádí už od roku 1954 a trvají do dnes. Všeobecně tuto oblast považují archeologové za velice významnou.

Některé zdi bránily obránce už od roku 2300 před našim letopočtem. Některé i v 18. století našeho letopočtu, Jakoby toto místo bylo předurčeno chránit. Pevnost obléhali Peršané, Portugalci či Kassité. Dokonce toto místo bylo hlavním městem Tilmunské (někdy Dilmunské) civilizace. Tajemné země, kterou Sumeřané označovali za místo, kde se mohli lidé setkat s bohy. V současné době je pod ochranou UNESCO jako světové dědictví.

Historie této oblasti sahá až do roku 5000 před našim letopočtem. První z pevností však byla vybudována přibližně roku 3000 před našim letopočtem. na Bahrajnském ostrově.  Nechci moc zacházet do detailů, protože jsou kolem této oblasti spíše mýty a pověsti, které jsou zajímavé.

Qal’at al-Bahrain je klasickou pevností, kterou označujeme jako Tel. Jednoduše řečeno je to pevnost postavená na nějaké vyvýšenině. Vyvýšenina kolem této pevnosti, byla vytvořena lidmi a měla rozměry 600 krát 300 metrů. Vysoká byla 12 metrů. Krom spousty zdí se našla například nekropole.

Ve vykopávkách se našli různé nástroje z různých století, tedy spíše tisíciletí. Některé části byly zdobené profesionálními umělci a i na dnešní poměry dokáží přinést úžas.

Qal’at al-Bahrain se nachází 6 kilometrů od pobřeží. Když je hezké počasí můžeme jí vidět z města Saar, které je 4 kilometry od hlavního města Bahrajnu Manama.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bahrajn. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *