Bayt Siyadi

Bayt Siyadi známý také jako dům Siyadi (spíše dům Siyadiovců) je historická budova ve městě Al Muharraq, což je třetí největší město Bahrajnu, které bylo až do roku 1923 zároveň i hlavním městem Bahrajnu. Nynějším hlavním městem je Manama

Bayt Siyadi je části komplexu budov Siyadi Majlis, které byly postaveny pro obchodníka s perlami – Abdullah bin Isa Siyadi. Tento komplex obsahuje také mešitu a takzvaný majlis. Což je něco jako recepce.

Rod Siyadiů dorazil do Bahrajnu začátkem 19. století. Bohatství získala rodina díky obchodování s perlami.

Nejstarší část komplexu budov je mešita Siyadi. Isa a Jassim bin Yousif Siyadi jí darovali městu Al Muharraq v roce 1865. Originální budova byla později přestavěna. V roce 1910 získala nynější vzhled. Mešita je nejstarší mešitou v Al Muharraq. Dodnes se v ní konají pravidelné modlitby.

Siyadi Majlis byl postaven ve dvou fázích. První započal Jassim bin Yousif Siyadi v roce 1850. Byla položena základní konstrukce a první patro. Vrchní patro bylo postaveno v rámci rekonstrukce v roce 1921. Samotná Bayt Siyadi slouží jako soukromá rezidence. Bydlí zde Abdallah bin Hassan Siyadi vnuk Abdallaha bin Isa Siyadiho, který začal se stavbou. Samotná Bayt Siyadi je tedy pro veřejnost uzavřena.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bahrajn se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *