Národní park Amboseli

Národní park Amboseli leží v oblasti Kajiado v Keni (formálně známé jako Keňská republika). Má rozlohu zhruba 8 tisíc čtverečních kilometrů. Žije zde převážně kmen Masajů. Ovšem jak už to bývá příjmy z turistického ruchu sem přilákal lidi z dalekého okolí.

V oblasti se nachází bažiny, které mají velký podíl na zdejším ekosystému. I díky nim zde můžeme najít více jak 400 druhů různých ptáků.

Park leží 140 kilometrů na jih od hlavního města Keni Nairobi. Národní park Amboseli je druhým nejoblíbenějším parkem v Keni po Národní rezervaci Masai Mara. Mezi největší lákadla patří jednoznačně sloni. Ti se zde na velkých prostranstvích volně potulují. Na rozlehlých planinách často doslova pózují před úpatím hory Kilimandžáro. Tohle si prostě žádný profesionální fotograf nemůže nechat ujít. Dalším turistickým lákadlem je možnost setkat se s Masaji. Jejich vesnice, zvyky a kultura je zvláště pro turisty z Evropy a Ameriky doslova zvláštním zážitkem. Budu jim muset věnovat někdy v budoucnu samostatný článek.

V rozlehlé savaně můžete obdivovat Slona afrického, Buvola afrického, lvy, gepardy, hyeny, žirafy, impaly (africká antilopa) a samozřejmě zebry.  Na sledování zvířat budete mít určitě dostatek času, protože tady mají před vámi přednost. Když pojedete po některé z cest napříč rezervací a přes cestu si to bude razit stádo antilop, prostě musíte zůstat stát a čekat. Není totiž povoleno sjíždět z cest.

O zřízení rezervace na tomto území se uvažovalo od roku 1906. Zvláště kvůli domorodým Masajům. Významné právní ochrany se však tato oblast dočkala až v roce 1974 právě kvůli svému unikátním ekosystému. V roce 1991 si celou oblast vzala pod ochranu UNESCO.

Příspěvek byl publikován v rubrice Keňa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *