Jezero Nakuru

Nakuru je jezero umístěné ve středu Keni, na jihu provincie Nakuru. Leží zhruba 1754 metrů nad hladinou moře. Ústí do něj řeky

V jazyce Maasaiů znamená Nakaru prach, či prašné místo. Tato oblast byla prohlášená národním parkem v roce 1961 a velice brzo se stala také velice oblíbenou nejen u turistů. Jeho obklopují kopce. Kolem něj se rozprostírá savana.

Celková rozloha Národního parku jezera Nakuru je 188 kilometrů čtverečních. Což je v porovnání s ostatními národními parky v Africe hodně málo. Toto jezero je známé zvláště díky velkému množství plameňáků, kteří zde žijí. Jsou jich tu doslova stovky tisíc. V některých obdobích prý i milion. Jeho pobřeží se prakticky ztrácí v jejich růžové barvě. Místní podmínky jim nadmíru vyhovují.

Kromě nich zde ale najdeme i spousta zvířat, které jsou zde chráněné před jakýmkoliv nebezpečím. Mimo jiné i nosorožec dvourohý či legendární bílý nosorožec. Právě kvůli nim byl park v minulosti rozšířen a obehnán plotem, který má odradit pytláky. V současné době (data z roku 2009) zde žije pouhých 25 nosorožců dvourohých a 70 nosorožců bílých. Samozřejmě zde najdeme i lvi, gepardy, leopardy, žirafy a v zalesnění oblasti dokonce velké krajty.

Mimo opravdu velmi velkého množství plameňáků zde žijí i Orel jasnohlasý, Volavka obrovská, Kladivouš africký, Rybařík jižní anebo Orel damaní.

Jsou to právě ptáci, kteří dělají jezero Nakuru jednou z nejlepších podívaní na světě. Pravidelně sem jezdí tůry z Masai Mara anebo jezera Baringo.

Ještě se vrátím k plameňákům. Daří se jim tu díky velkému množství vodních řas. Na jeden hektar jezera Nakuru připadá až 250 tun řas za rok. Mimochodem ty chutnají i místním pelikánům a kormoránům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Keňa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *