Národní park Nairobi

Národní park Nairobi je nejoblíbenějším parkem v Keni. Byl založen v roce 1946 a leží jen 7 kilometrů od hlavního města Nairobi. Můžete tak běžně vidět v kontrastu žirafu, která se prohání po savaně a za ní je vidět mrakodrap. Rozloha parku je zhruba 117 kilometrů čtverečních.

Ačkoliv leží co by jen kamenem k centru civilizace stal se Národní park Nairobi jedním z nejúspěšnějších útočišť nosorožců. Od civilizace jsou chráněna zvířata, anebo spíše lidé od zvířat, elektrickým plotem.

Park je velké otevřené prostranství. Povrch je převážně velice suchý. Místy jsou v hloučku křoviny akácie. Na západě je možné najít oblasti se stromy. Na jihu díky místní říčce rostou další stromy. Oblast zde je místy zalesněná.

V Národním parku Nairobi se nachází většina zvířat, které chtějí turisté vidět. Buvol africký, paviáni, velice vzácní nosorožci dvourohý, zebry, gepardi, buvolec stepní, gazely, hroši, leopardi, lvi, žirafy, pštrosi a supy. Většina zvířat migruje podle sezón. Největší koncentrace zvířat je v období sucha. Mimo velkých zvířat zde můžeme najít na 500 druhů ptáků. Ti zde žijí zvláště díky přehradě, kterou zde vystavěli lidé.

V roce 1963 zde bylo vytvořeno útočiště pro zraněná a osiřelá zvířata, kam se sváží prakticky z celé Keni. Pokud jsou toho zvířata schopná jsou pak posílána zpět do přírody. Toto zařízení se nachází poblíž vstupu do parku. Nazývá se Kifaru Ark, což v překladu znamená útočiště pro nosorožce.

Tento park byl konstruován už od základu, tak aby bylo snadné tudy provázet turisty. Počítalo se, že právě turistický ruch bude hlavním zdrojem příjmů pro Nairobi. Je zde připraven výukový a vzdělávací program nejen pro dospělé ale speciálně i pro děti. Program se také mění podle sezón a migrace zvířat. Právě v dobách migrace je možné zažít jednu z nejhezčích podívaných.

Příspěvek byl publikován v rubrice Keňa se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *